Brusky

Broušení je jedna ze základních operací opracování povrchu, ale také pro dělení materiálů. Brusky jsou kompaktní i pro práci nad hlavou lze s nimi brousit nebo lešti téměř každý povrch. Na trhu s ručním nářadím je možné najít velké množství typů brusek lišících se použitím. Na trhu s ručním nářadím lze najít velké množství různých typů brusek.

Multifunkční brusky

Multifunkční brusky vynikají kompaktní a lehkou konstrukcí. Díky svému tvaru jsou vhodné pro broušení velkých rovinných ploch, ale i těžko dostupných míst.

Vibrační brusky

Vibrační brusky mají velkou plochu brusné dráhy. Využívají se pro rychlé a hladké vybrušování velkých povrchů. Pomocí suchého zipu nebo svorek je možné uchytit na vibrační brusky brusný papír.

Excentrické brusky

Excentrické brusky využívají principu založeného na excentrickém a rotačním pohybu, který zajišťuje rozbroušení ploch s účinným úběrem materiálů.

Pásové brusky

Pásové brusky se používají pro broušení velkých ploch. Mají nekonečná brusný pás pohybující se vysokou rychlostí, který zajišťuje rychlý úběr materiálu.

Speciální brusky

Speciální brusky jsou určené například pro práci na sádrokartonových konstrukcích. Využívají nákláněcí brusné desky, která sleduj povrch. Usnadňují tak náklady a práci.

Úhlové brusky

Úhlové brusky mají uplatnění při dělení materiálů, při broušení a leštění. Je možné je použít také k odstranění barev. Úhlové brusky se rozdělují podle velikosti kotouče, jmenovitého příkonu a volnoběžných otáček